Něco málo o mě:-)

Osobnosti, kterých si vážím

16. září 2011 v 23:10 | Mili
Mnozí si pod pojmem osobnost představí například herce, zpěváky, sportovce. Já pod slovem osobnost vidím lidskou bytost, která si právem zaslouží být nazývaná osobností s velkým "O" a takový lidé tu žili, žijí a doufám, že v budoucnu i žít budou…jsou to hrdinové, kteří se nebojí nastavit svůj život za život druhých.
Podrobněji bych chtěla napsat o třech lidech, kteří mě už několik let velice inspirují, jsou to moje nejoblíbenější OSOBNOSTI, kterých si nesmírně a hluboce vážím.

Prvním z nich je mnou hluboce uznávaný pan NICHOLAS WINTON.
Pro ty, kteří toto jméno neznají (a je to veliká škoda) tak pan Nicholas Winton je britský občan židovského původu, v období 2. světové války nezištně zachránil 669 českých dětí, které čekal transport a zachránil je tak před jistou smrtí. Tenkrát se psal se rok 1939, který se,jak všichni víme, navždy černě zapsal do dějin lidstva.
Bylo mu tehdy 27 let a pracoval v Anglii jako úředník londýnské burzy. Situaci v Německu měl dokonale zmapovanou a věděl, co bude okupace Československa znamenat pro Židy. Rozhodl se tedy jednat a začal pomáhat Britskému výboru pro uprchlíky. Jeho hrdinský čin měl jediný cíl. Dostat co nejvíce dětí do adoptivních rodin. Snažil se je dostat například do Švédska nebo do Spojeného království. Jak všichni víme, strach v této zlé sobě musel mít každý, ale pan Winton se zachoval statečně a skutečně jako hrdina!
Ale, co je na tomto pánovi to nejkouzelnější a já to na něm nikdy nepřestanu obdivovat je to, že to nikdy nikomu neřekl. Na světlo světa tato informace vyplula až poté, co jeho manželka našla dokumenty, které toto všechno dokazovali…kdyby je nenašla, možná bychom nikdy nevěděli, co pan Winton pro ty děti udělal. Právem tento muž, nese označení SKROMNÝ HRDINA, protože i přes tento obrovský čin, který sir Nicholas Winton vykonal, se chová, jakoby se nic nestalo. Rozhodně si, ale zaslouží obdiv nás všech. Můj obdiv a hlubokou úctu má stoprocentní. Je to člověk, který mě inspiroval svou skromností. A za to velice děkuji.
Jen jsem viděl, k čemu se schyluje, a udělal, co jsem mohl, abych pomohl.(N. Winton)

Mojí další osobností, kterou obdivuji je mnou velice milovaný spisovatel pan ARNOŠT LUSTIG.
Je to člověk, který mi díky svým knihám ukázal, jak to vypadalo během druhé světové války. Dokázal mě přimět prostřednictvím svých písmenek o této době přemýšlet a uvědomit si, čím vším si lidé v koncentračních táborech museli projít.
Jako dítě přežil krutosti páchané v koncentračním táboře v Osvětimi, a proto je v jeho knihách hlavním tématem holocaust, život lidí za zdí koncentračních táborů a ghett, které jsou často i jeho monografií.
I přes tyto všechny těžkosti, které jako malý chlapec zažil, se stal bezprostředním a milým člověkem, který zasvětil život osvětě o této kruté době, což ještě víc dává vyniknout jeho ohromné osobnosti. Pokud byste se mě zeptali, s jakým spisovatelem, bych se chtěla ve svém životě setkat, byl by to právě pan Lustig, jen je škoda, že nás nedávno navždy opustil a doufám, že se má tam nahoře v pisatelském nebíčku moc krásně.
Čas je naštěstí i naneštěstí pro všechny lidi stejný.(A. Lustig)

Chtěla bych...

8. srpna 2011 v 3:07 | Mili

...být samostatná
...přečíst spoustu knih
...mít šatník, se spoustou šatiček
...mít tmavší pleť(jsem bílá jak zeď)
...se občas vrátit zpátky v čase
...studovat dvě vysoké zároveň
...prožít pár dní v Irsku
...abych alespoň z části nemusela řešit peníze
...vydat knihu
...mít odvahu zazpívat před publikem
...získat své vysněné povolání
...jít do školy a být ta, která všechny zaujme takovým tím "osobním kouzlem"
...ležet na louce, dívat se na hvězdy nade mnou
...se umět bavit ve společnosti i bez alkoholu
...chvíli žít jako někdo jiný, v jeho těle, jeho život
...být občas neviditelná
...umět alespoň 3 jazyky

Na úvod něco málo o mě:-)

2. srpna 2008 v 20:47 | Mili
ahojky tak pro ty koho by zajímalo s kým má tu čest :něco málo o mě
-přezdívka:Mili
-věk:20
-zájmy tak toho je po různu :čteníčko, kino,spaníčko:)
-důvod založení blogu:chtěla bych poznat nové lidi..a hlavně tento blog slouží jako můj takovej památníček třeba až budu starší a podívám se tak se buď zasměju, nebo si popláču
-motto:někdy je jednodušší být sám, ale hezčí je to ve dvou...:-*
JÍDLO cokoliv s bramborama nebo sýrem:)
SLADKOST
Různý koláčky a buchtičky:)
ZMRZLINA
Oříšková
PITÍ
Džusíky
ALKO
Různý koktejly a hlavně mojito..mnam mnam:) a vodka s džusem
KVĚTINA Lilie,gerbera
ROČNÍ OBDOBÍ
Jaro
HUDBA Tady to nemám tak vyhraněné..prostě co kde zaslechnu a co se mi líbí:
SONG,který mě zaručeně rozpláče: I will always love you od Whitney Houston,Nothings gonna chance my love for you od Georga Bensona(moje dvě srdcovky)
FILM
Osobní strážce, Dlouhá cesta,Melodie mého srdce,P.S I love you,Fame,The Runaways,Návrh...je toho dost:-)
SERIÁL Gilmorky,Krok za krokem,Jak jsem poznal vaši matku(the best):-)..a spousta dalších
HEREC Kevin Costner(miluju už od děství zatím, co si mí vrstevníci vylepovali plakáty s Backstreet boys a Lunetiky já měla na zdi Kevina Costnera a Jeana Clouda van Damma:D asi sem už od mala byla na starší:D),Gerard Butler,Jefrey Dean Morgan
HEREČKA Sandra Bulock, Amanda Seyfried, Anne Hthaway a Catherine Heigl
BARVA Fialová a černá
OBLEČENÍ klasika..džíny triko,nebo top a mikča a jsem štastnej člověk:) a když nemám zrovna stokilo nadváhy(mluvím hlavně o období po Vánocích:D:D)tak ráda nosím i šatičky:-)
OBCHOD New yorker
KNIHA: Deník Anny Frankové(Anna Frank),Dvorní šašci(Viktor Fischl),Saturnin(Zdeněk Jirotka),R.U.R,Bílá nemoc(K.Čapek),Exodus(Leon Uris),Máj(K.H.Mácha)...
ČASOPIS nečtu:-)to radši knihu než lacinný bulvár:-)a když už tak si přečtu maminčin časopis Květy to je alespoň časopis na úrovni(ještě aby ne když má hlubokou historii->založen Josefem Kajetánem Tylem)
ZEMĚ
Itálie(Benátky, Verona, Řím),Nový zéland a Irsko
PŘEDMĚT VE ŠKOLE: Tak už od střední je to chcemie a literatura a tato záliba mi zůstala i na vysoké s tím rozdílem že nestuduji humanitní vědu nýbrž vědu zoologickou, takže se zde literatura neučí, ale ta chemie platí stále:-):-)
 
 

Reklama