Abych nezakrněla:D

Sexy křivky:-):-P:-P

9. listopadu 2010 v 22:22 | www.laska-laska-laska.blog.cz
Svůdná vnější strana stehen
Postavte se do stoje mírně rozkročného. Kolena pokrčte, ale nezakrývejte si jimi výhled na špičky prstů. Vypněte hruď, držte rovná záda a ruce dejte v bok (a). Přeneste váhu na pravou patu a pomalu zvedejte ohnutou levou nohu do strany do výše boků (b). Na deset vteřin zadržte. Pokrčená pravá noha vám pomůže udržet rovnováhu. Pomalu se vraťte zpátky a cvik proveďte na druhou stranu.
Tip: V krajní pozici mírně kývejte nohou nahoru a dolů. Spálíte tak větší množství tuků.
Útok na břišní svaly
Lehněte si na pravý bok, zapřete se o předloktí a dlaň položte na zem. Levou ruku dejte za hlavu a zvedněte trup tak, aby s osou těla tvořil jednu přímku (a). Zatněte břišní svaly a přitáhněte levý loket k pravé ruce, které se pokuste dotknout (b). Zopakujte desetkrát a pak vyměňte strany.
Tip: Loket ke druhé ruce přitahujte velmi pomalu, aby se namáhaly pouze břišní svaly.
Vymodelované pozadí
Lehněte si na záda, ruce položte volně podél těla a dlaně vytočte vzhůru. Zvedněte spojené nohy a patou je opřete o sedadlo židle. Nohy jsou pokrčené a špičky prstů směřují ke stropu (a). Zatněte hýžďové svaly a podsaďte pánev. Zvedejte boky, dokud se trup neocitne v jedné rovině se stehny (b). Vydržte deset vteřin a poté se vraťte do výchozí pozice.
Tip: Držte chodidla v pravém úhlu k lýtkům po celou dobu pohybu. Veškerou zátěž přenecháte hýždím a účinněji je posílíte.
Výprava k vnitřní straně stehen
Lehněte si na levý bok, levou paži natáhněte v prodloužení těla a položte na ni hlavu. Pravou rukou se přidržujte před tělem. Pravou nohu ohněte a zapřete ji o zem před levým stehnem. Prsty pravé nohy směřují dopředu (a). Levou nohu nechte nataženou a pomalu ji zvedejte do krajní polohy (b). Vydržte deset vteřin, zopakujte desetkrát a změňte strany.
Tip: Během pohybu stáhněte pupík k páteři, abyste zároveň posílila i břišní svalstvo.
Pro pevný zadek a zadní stranu stehen
Stoupněte si do stoje rozkročného na šířku ramen. Vypněte hrudník a ramena stáhněte dozadu. Mírně pokrčte kolena. Do rukou vezměte kilové činky a přitáhněte je k hrudníku (a). S výdechem předpažte s dlaněmi otočenými k sobě. Zároveň plynule přejděte do podřepu a mírného předklonu (b). Poté se velice pomalu vracejte do výchozí pozice.
Tip: V krajní poloze přenášejte váhu a balancujte střídavě na jedné a druhé noze. Zesílíte účinek cviku.
Zamířeno na vosí pás
Lehněte si na záda. Paže pokrčené v loktech položte vedle těla a dlaně obraťte ke stropu. Skrčte nohy a lýtky se zapřete o velký míč (a). Zhluboka se nadechněte. S výdechem zatněte břišní svaly a vytočte pánev a nohy na pravou stranu. Nespouštějte je ale až na zem (b). Břišní svaly uvolněte teprve po návratu do výchozí polohy. Opakujte na druhou stranu.
Tip: Tlačte ramena k zemi, aby veškerý pohyb vycházel z pasu.
Jak zničíte kalorie - bezbolestně!
Udělejte pár kosmetických změn ve svém jídelníčku a nespolknete tolik kalorií.* Ráno si místo koblihy pochutnejte na jablečném závinu. Ušetřené kalorie: 180 kcal
* Zapomeňte na olivový olej a usmažte si večeři na slunečnicovém. Ušetřené kalorie: 150 kcal
* Připravte si otevřený sendvič bez horního plátku chleba. Ušetřené kalorie: 70 kcal
* Místo dvojky červeného vína si objednejte bílé. Ušetřené kalorie: 20 kcal
* Banánovou svačinu nahraďte pomerančovou. Ušetřené kalorie: 50 kcal
* Místo rýže si jako přílohu uvařte těstoviny. Ušetřené kalorie: 190 kcal
* Odpusťte si čočkovou polévku a smlsněte si na hráškové. Ušetřené kalorie: 45 kcal

Ploché bříško:-)

1. července 2009 v 22:54 | zdroj:www.zdravi.idnes.cz

Jízda na kole

Lehněte si na podložku obličejem vzhůru, ruce si lehce přiložte na hlavu ke spánkům.
Přibližte kolena k hrudníku a zdvihněte lopatky ze země, aniž byste natahovali krk. Napněte levou nohu a zároveň otáčejte hrudník k pravé straně tak, že přiblížíte levý loket k pravému kolenu.
Opakujte totéž i na opačných stranách, tedy napnout pravou nohu a pravý loket přiblížit k ohnutému levému kolenu. Tyto šlapací pohyby opakujte zhruba patnáctkrát za sebou.

Ilustrační fotografie


Se vzpřímenýma nohama

K tomuto vysoce efektivnímu posilovacímu cviku nepotřebujete nic jiného než místo na podložce, kam si můžete pohodlně lehnout. Položte se na podložku obličejem vzhůru a zdvihněte nohy rovně do výšky s překříženými koleny.
Zatněte břišní svaly, zdvihněte lopatky z podložky a pokuste se hrudník přiblížit co nejblíže ke svým nohám. Po celou dobu ponechte nohy vzpřímené v dané pozici. Cvik opět přibližně patnáctkrát opakujte.
Ilustrační fotografie

Vytrvalost přináší výsledky

Jakkoli jsou popsané cviky účinné, nejdůležitější je vytrvalost. Tedy nikoliv počet opakování cviku, které zvládnete udělat "na jeden zátah". Počítá se především pravidelnost, s jakou se dokážete posilování břišních svalů věnovat alespoň několik minut každý den.
Cvičit musíte několik týdnů, respektive měsíců, abyste viděli zřetelné výsledky. U mnohých lidí obvykle počáteční elán na posilování břicha vydrží jen pár dní a pak s pravidelným cvičením končí.
Ideální je, když si na cvičení vyhradíte pravidelný čas a stanovený harmonogram budete dodržovat. V takovém případě si můžete být jisti, že se výsledky určitě dostaví.

Zpevněné bříško

23. února 2009 v 12:52 | zdroj:notaname.blog..děkujůů
Loďka
a) Lehněte si na záda, natažené nohy spojte k sobě. Zatněte břišní svaly, zvedněte hlavu s rameny. Natažené nohy také dostaňte do výše ramen. Paže držte v úrovni stehen.

b) Dlaněmi se zapřete o zem a rychle stokrát zakmitejte.

Tip: Při padesátém opakování přibližte nohy o něco blíž k zemi.
Vnadná svíčka
a) Lehněte si a zvedněte napnuté nohy s pokrčenými chodidly.

b) Zatněte břišní svaly, nohy dejte k sobě a pomalu je pokládejte nalevo. Zastavte se pár centimetrů nad zemí. Po celou dobu držte bedra pevně na podložce. Vraťte se do výchozí pozice a zopakujte na opačnou stranu.

Tip: Naložte si dvacet opakování. Dáte svalům perfektně zabrat.
Břicholapka
a) Narovnejte záda a vypněte hruď. Zapřete se o paže za tělem, zakloňte se a podpírejte se rukama. Dejte paty k sobě, pokrčte nohy a přitáhněte je k hrudníku.

b) Zatněte břišní svaly a natáhněte nohy. Vraťte se do výchozí pozice a cvik zopakujte.

Tip: Nezaklánějte se. Posílíte silněji.

♥Joga♥

22. srpna 2008 v 12:38 | zdroj:www.leafi.estranky.cz

Jóga: Pozdrav slunci - sestava z 12ti cviků

"Pozdrav slunci", často nazýván i "Sluneční modlitba", je dynamická, na sebe navazující sestava cvičení, skládající se z 12 cviků. Jedná se o co nejplynulejší, na sebe navazující cvičení, prováděného za pravidelného rytmického dýchání. Aktivuje tělo, mysl i ducha, povzbuzuje krevní oběh a nechává proudit energii celým tělem.

Ráno nám pomáhá probrat se po fyzické stránce a večer uvolňuje napětí celého dne. Čím jiným bychom tedy mohli začít náš den, než "pozdravem slunci"?

Jak často provádět toto cvičení?
Pozdrav slunci provádějte denně. Tak si sled cviků a pohybů zafixujete nejrychleji a vaše tělo si snadněji zvykne na nové pozice. Budete mnohem pohyblivější a ohebnější.

1. Rovně se postavte a dejte nohy k sobě. Ruce přiložte dlaněmi k sobě přímo před hrudník a zhluboka dýchejte.

2. Zvedejte ruce až do úplného vzpažení a přitom se zhluboka nadechněte. Lopatky tlačte k sobě a zatněte hýžďové svalstvo. Aniž byste se prohýbala v bederní části zad, zaklánějte se od oblasti hrudní páteře.

3. Vydechněte, ohněte celý svůj trup a hlavu nechejte volně skloněnou. Vaše záda by přitom měla vytvořit rovnou přímku. Špičkami prstů, nejlépe ovšem celými dlaněmi, se dotkněte země. Jednodušší je to s mírně pokrčenými koleny.

4. Nadechněte se, svou pravou nohu postavte co nejvíce dozadu a zapřete se bříškem chodidla. Druhá, ohnutá noha nese převážnou část vaší tělesné hmotnosti. Obě ruce položte těsně vedle předního chodidla. Hlavu držte vzpříma.

5. Zadržte dech a k noze vzadu přisuňte i levou nohu. Rukama se zapírejte přesně na úrovni ramen. Vaše tělo je napjaté a od hlavy až k patě by mělo tvořit jednu dokonalou přímku. Je-li pro vás tato pozice poněkud namáhavá, zapřete se koleny o podlahu.

6. Vydechněte a ohýbejte paže. Měla byste skončit v pozici, kdy se čelem, trupem, koleny a bříšky chodidel dotýkáte podlahy. Kyčle by měly být od země mírně vzdáleny.

7. Nyní položte na zem i boky. Napněte nohy a zhluboka se nadechněte. Při nádechu zvedejte hrudník a hlavu a přitom se opět zapírejte rukama. Zatněte hýžďové svalstvo.

8. Vydechujte a zvedejte pánev. Mějte napnuté nohy a celými chodidly se postavte co nejblíže vašim rukám. Hlavu držte rovně - jako by měla prodlužovat vaší páteř.

9. Nadechněte se a zároveň s tím položte ohnutou pravou nohu přímo mezi vaše ruce. Levá noha zůstává co možná nejvíce napnutá vzadu, zapřená opět o bříško chodidla. A vaše tělo by mělo opět vytvořit naprosto rovnou přímku. Je-li pro vás tato pozice poněkud namáhavá, položte na zem holeň nohy vzadu.

10. Vydechněte. Levou nohu položte dopředu a napněte kolena. Ohněte celý svůj trup a hlavu nechejte volně skloněnou. Záda přitom musí tvořit rovnou přímku. Špičkami prstů, nejlépe ovšem celými dlaněmi se dotkněte země. Jednodušší je to s mírně pokrčenými koleny.

11. Srovnejte se, vzpřímeně se postavte. Stranou zvedejte ruce až do úplného vzpažení a přitom se zhluboka nadechněte. Tlačte lopatky k sobě a zatněte hýžďové svalstvo. Záda od hrudní páteře nahoru zatlačte dozadu, přičemž ale dbejte na to, abyste se neprohýbala v bederní části zad.

12. Vydechněte a pozvolna připažte.

Cviky na ploché bříško

21. srpna 2008 v 12:40 | zdroj:www.zhubneme.eu
Cviky na břicho

→Horní břišní sval
Lehněte si na podložku nebo deku, paty a záda přitlačte na zem,
nohy mírně od sebe. Ruce si dejte za hlavu, lokty směřují ven.
Horní část těla pomalu zdvihejte a spouštějte. Opakujte 20x.
→Pas
Lehněte si na bok, nohy položte na sebe. Horní část těla opřete
o předloktí. Boky zvedněte ze země, tělo napněte, na zemi zůstává
jen noha a předloktí. Vydržte 10 sekund a vraťte se zpět
do výchozí pozice. Opakujte 10x. Potom se otočte se na druhou
stranu a cvik proveďte opět 10x.
→Spodní břišní sval
Ležte na zádech, horní část těla opřete o předloktí. Nohy natáhněte
nahoru a pomalu spouštějte dolů. Ve výšce asi 30 cm nad zemí
chvíli zastavte a potom je zdvihtěte opět do výchozí pozice nahoru.
Opakujte 10x.
Cvičte 2x týdně přesně a pomalu. Nezapomeňte na správnou
techniku dýchání. Při natažení výdech, při uvolnění nádech.
Před každým cvičením je důležité zahřátí, nejlépe při hudbě.
Na závěr cvičení si lehněte na 30 sekund na záda a co nejvíc se
protáhtěte.

Cviky na záda

21. srpna 2008 v 12:29 | zdroj:www.cvicime.cz
Cviky na záda
č.1→Provedení: Leh na zádech, pokrčené nohy, chodidla i kolena od sebe na šířku pánve, ruce podél těla. Podsadíme pánev tak, že stáhneme břišní a hýžďové svaly, bederní páteř zatlačíme do země. Opakujeme 8x. (Poznámka: Pro kontrolu správnosti provedení cviku lze zasunout dlaně pod bederní páteř a cvičíme v této poloze.) Chyby: Záklon krční páteře.
č.2→Provedení: Leh na zádech, pokrčené nohy, kolena i chodidla od sebe na šířku pánve, ruce složené pod hlavou. V klidu se nadechneme a s vý­dechem zvedneme hlavu, ruce, ramena i lopatky nad podložku, podíváme se na břicho a pomalu pokládáme zpět. Opakujeme 2x po 10. (Pohyb provádíme plynule - tahem, ruce podpírají šíji.) Chyby: Švihový pohyb, zvedá se bederní páteře.
č.3→Provedení: Leh na břiše, nohy natažené a mírně od sebe, ruce složené pod čelem. Stáhneme hýžďové a břišní svaly, zvedneme ruce, hlavu a horní část hrudníku mírně nad podložku, provedeme úklon vpravo, zpět, vlevo, zpět a položíme. Opakujeme 4x na obě strany. (Poznámka: Cvik provádíme tahem, nikoliv švihem.) Chyby: Prohýbání bederní páteře, záklon hlavy, švihový pohyb.
č.4→Provedení: Leh na břiše, natažené nohy, ruce ve svícnu (lokty ve výši ramen svírají pravý úhel), hlava opřená čelem o zem. Stáhneme břišní a hýžďové svaly, zvedneme ruce, hlavu a horní část hrudníku nad podložku, stáhneme lopatky k sobě, předloktí tlačíme ke stropu, výdrž 5 s a položíme. Opakujeme 8x. Chyby: Záklon hlavy, prohýbání bederní páteře.

Cviky na zadek

21. srpna 2008 v 11:56 | zdroj:www.fitness-cviky.cz
Cviky na zadek
→Lehneme si na levý bok a hlavu opřeme o levou ruku. Zvedneme ze země obě narovnané nohy.
Pravou nohu podržíme ve vzduchu a levou kmitáme nahoru a dolu.
Cvičíme dokud neucítíte pálení, poté nohy vystřídejte.

→Lehneme si na záda a ruce položíme podél těla. Chodidlo pravé nohy opřeme o levé koleno.
Napneme zadek a zvedneme ho ze země alespoň 25cm. V této poloze vydržíme pět vteřin a vrátíme se zpět do výchozí polohy. Opět po několika opakování vystřídáme nohy.

→Sedneme si na zem a narovnáme záda. Dlaně položíme vedle zadku a levou nohu pomalu zvedáme ze země. Vydržíme v krajní poloze a uvolníme. Po několika opakováních vystřídáme nohy.

Cviky na boky

21. srpna 2008 v 11:50 | zdroj:www.fitness-cviky.cz
Cviky na boky
→Postavte se, nohy rozkročte víc než na šířku ramen a ruce zapřete o boky a pomalu přeneste váhu na pravou nohu. Pravou patu tlačte k zemi a nohu pomalu narovnávejte, až se vrátíte do původní pozice.

→Lehněte si na pravý bok, nohy nechte v jedné přímce s tělem. Pravou rukou se zapřete o zem.
Zvedněte boky několik centimetrů nad podložku. Zatněte břišní svaly a vysuňte pánev nahoru, jak nejvíc můžete. V této pozici vydržte několik sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí pozice.
 
 

Reklama