Srpen 2012

Jaký film tě za poslední dobu nejvíce zaujal?

9. srpna 2012 v 19:20 | Mili |  Když zaslechnu otázku
Jedním slovem: Elegy.(V Česku známý pod názvem Umírající zvíře)
Znám ho už poměrně déle, ale nemohu jinak než ho doporučit dále. Hrají v něm: nádherná Penelope Cruz (milí pánové je se na co koukat Penelopečka se vám v něm odhalí:-p), Dennis Hopper a můj oblíbenec Ben Kingsley. Nebudu tu samozřejmě prozrazovat úplně celý děj, to byste z toho nic neměli, ale určitě si myslím, že osloví spíše starší publikum - tím myslím lidi jako jsem já:D Takže od dvacítky vejš:-)ale nechci podceňovat ostatní kategorie:-)...V kostce: je to příběh o lásce mezi profesorem a studentkou, z čehož vyplývá, že hlavním problémem, který se tu řeší je jejich obrovský věkový rozdíl. Možná ten film miluju, protože se v něm vlastně úplně vidím. Můj vztah s o mnoho starším mužem byl ze všech stran zatracován. A když ke mě dolehly věty typu ...Až Tobě bude třicet-čtyřicet, on bude nejspíš na smrtelné posteli, tak jsem se už naštvala úplně a všem jsem odpovídala: A kde máte tu jistotu, že neumřu dřív já než on'?? A na tohle odpověď nikdo, nikdy nenašel:-)...A o to podobné jde i ve filmu. Šedesátiletý David se neustále užírá myšlenkou jeho věku a toho, že Consuela je tak mladá a má před sebou spoustu let života. A nakonec to dopadá tak, že mladá a krásná Consuela onemocní( ale jak to vše dopadne to už se samozřejmě musíte podívat samy:-)......A všichni si tudíž po shlédnutí filmu můžeme uvědomit, že o věku láska prostě není! A nikdy nebude! A já opravdu děkuji za tento film, protože je opravdu nádherný a plný hlubokých myšlenek díky čemuž se řadí mezi mé oblíbené filmy, které si budu pouštět třeba dvacetkrát a stejně se mi neomrzí:-) Vřele doporučuji!

A abych vás ještě o něco více nalákala zde pár skvostných myšlenek a vět, které ve filmu zaznějí:
"To, že jsi majetnický, mi nijak nepomůže. I malé děti si hlídají své hračky, dokud je neomrzí a nechtějí zase nové. Bude to takhle i mezi námi dvěma??"
"Ale my nikdy nevidíme člověka, vidíme jen tu hezkou slupku, blokuje nás bariéra krásy. Ano, jsme tak oslněni vnějškem, že se nikdy nedostaneme dovnitř.(->Moje nejoblíbenější věta)
"Stáří není pro sraby"
"Jak je možné, že se i já stále dokola účastním živočišné stránky lidské komedie?"

Pokud se třeba stane ten zázrak a někdo zavítá k tomuto článku:-) můžete se pochlubit, který film byste dopuručili vy dál, nebo jestli jste Elegy viděli jaký dojem probudil ve vás, budu jedině moc ráda:-)