Červen 2011

Co dělat?:'-(♥

25. června 2011 v 1:36 | Mili |  Diary
Nejradši bych všechno popsala do nejmenších detaijlů....jenžo to nejde...:-(, Je to zakázané ovoce,je to kluk s kterým jsem před půlrokem něco měla, ale vlastně se to nikdy nemělo stát..jenže když ono to bylo tak hříšně lákavé,tak krásné...a neočekávané...dlouho sme se neviděli, v podstatě jsme se jen občas potkali ve škole řekli si ahoj a pak šli každej svoji cestou...jenže tento týden nás školní povinnosti zase svedly dohromady...na jedné školní akci, která trvala 2 dny...a zase je všechno zpátky....vím, že z tohodle nikdy nic nebude a co je natom to nejdivnější já bych vlastně ani nechtěla, aby z toho někdy bylo něco víc než...než to co sme spolu zažili...tak proč se mi pořád jeho jméno honí hlavou..proč když usínám on je to poslední na co myslím...proč když jdu do školy tak se modlím abych ho tam potkala, proč koukám na mobil jestli se nestane zázrak a neobjeví se tam jeho jméno jako tenkrát????Pro mě je slovo láska strašně bolavý a tajemný slovo..vlastně ani nevím zda-li můžu říct, e sem někdy někoho milovala...nevím to....jen doufám, že svoje "první(docela smutný na to že je mi přes 20let) miluju "nebude s někým o kom vím, že ho nikdy milovat nemůžu...:'-(

Spoutaná duše-psychologický román

19. června 2011 v 1:50 | Heléne Abert |  Bibliotéka
Miluju čtení knih,dokážu přečíst jakoukoliv knihu, ale přeci jenom po knihách typu fantasy,horory,historické romány zase tak často nesahám.Do této rubriky občas hodlám přidat knížky, které jsem přečetla, a které ve mě alespoň něco zanechaly,aŤ už pocit příjemný, nebo naopak:-) a třeba nějaký další milovník získá inspiraci ke čtení:-)
Knihy jsou němí učitelé. (Aulus Gellius)

Mezi jeden z posledních románů, které jsem přečetla patří psychologický román "Spoutaná duše". Příběh pojednává o mladé učitelce Alici, která se dostala do vlivu navenek šarmantního a laskavého psychiatra, který se ji během sezení snaží proměnit v poslušnou loutku.
Celkově se jedná o poutavě popsaný příběh o jedné manipulaci. Je to příběh odehrávající se v dnešní době ve Francii ....celkově jsem měla z knihy rozpolcené pocity...Líbila se mi nebo vlastně nelíbila?...každopádně jsem jí zhltla během dvou dnů,takže mě musela stoprocentně zaujmout.On vám totiž ten děj nedovolí se od knihy odtrhnout,protože neustále žasnete nad tím,čeho všeho je onen manipulátor schopný.Strašně zajímavě jsou popsány charaktery postav(manipulujícího psychiatra-já bych ho tedy spíše nazvala psychopata i zmanipulované,poslušné "loutky"Alice).
Tato kniha vás ale zcela jistě donutí se zamyslet nad tím, že dnes se opravdu nedá věřit nikomu,že i navenek a na první pohled milý člověk může ukrývat nebezpečného maniaka.
Zda se bude kniha líbit i vám zcela jistě posoudíte již ze začátku. A to nejzajímavější bude cesta k vrcholu děje.:-)

Směj se pokud můžeš.Omlouvej se, jestli bys měl

19. června 2011 v 1:26 | neznámý |  Moudra..citáty..
♥Směj se, pokud můžeš. Omlouvej se, jestli bys měl. Nechej plavat věci, jež nemůžeš změnit ani ty sám. Miluj hluboce a odpouštěj rychle. Nebuď smutný, protože život nestojí za pocit neštěstí. Lidé se mění a věci se kazí, ale vždy si pamatuj: ŽIVOT JDE DÁL a hlavně, že slovo já to NEZVLÁDNU není ve slovníku.♥

Vesmír

15. června 2011 v 3:37 | Mili |  Téma týdne na blogu.cz
Vesmír,slovo, které má pouhých šest slov, ale znamená nekonečno. Nekonečno otázek ,co je to vlastně vesmír a jak vypadá.....Vesmír je záhada...nerozluštitelná záhada, která kolikrát až mrazí.
Vzhlížím upřeně k nebi a přemýšlím,jak by mohl vesmír vypadat.Nechci si ho představovat klasicky, tak jak ho známe z knih o astronomii...chci ho vidět jinak..chci si vytvořit svůj vlastní vesmír,kam budu utíkat se svými myšlenkami....
Ty zlé myšlenky, které bolí, pohltí černá díra a ty radostné a šťastné se společně s milioný třpytících hvězdiček na mě každou noc budou blýskavě usmívat...budou mi hrát noční symfonii a zahřejou u srdce.

Můj vesmír hraje všemi barvami těmi barevně radostnými i těmi temně černými.V mém vesmíru tancují miliony hvězdiček ,jsou to mé plamínky naděje.Naděje, že vše bude dobré,že i špatné období plné bolesti zmizí.Vesmír jsou mé myšlenky,můj vlastní smyšlený svět, kam se chodím schovávat,když už nevím jak dál.
Právě teď nevím jak dál, a proto než zavřu oči v bezesný spánek podívám se na noční oblohu,na mé plamínky, budu sledovat jejich svit a poslouchat,jejich uklidňující roztančený smích a doufat v lepší zítřek.