Červenec 2009

Ploché bříško:-)

1. července 2009 v 22:54 | zdroj:www.zdravi.idnes.cz |  Abych nezakrněla:D

Jízda na kole

Lehněte si na podložku obličejem vzhůru, ruce si lehce přiložte na hlavu ke spánkům.
Přibližte kolena k hrudníku a zdvihněte lopatky ze země, aniž byste natahovali krk. Napněte levou nohu a zároveň otáčejte hrudník k pravé straně tak, že přiblížíte levý loket k pravému kolenu.
Opakujte totéž i na opačných stranách, tedy napnout pravou nohu a pravý loket přiblížit k ohnutému levému kolenu. Tyto šlapací pohyby opakujte zhruba patnáctkrát za sebou.

Ilustrační fotografie


Se vzpřímenýma nohama

K tomuto vysoce efektivnímu posilovacímu cviku nepotřebujete nic jiného než místo na podložce, kam si můžete pohodlně lehnout. Položte se na podložku obličejem vzhůru a zdvihněte nohy rovně do výšky s překříženými koleny.
Zatněte břišní svaly, zdvihněte lopatky z podložky a pokuste se hrudník přiblížit co nejblíže ke svým nohám. Po celou dobu ponechte nohy vzpřímené v dané pozici. Cvik opět přibližně patnáctkrát opakujte.
Ilustrační fotografie

Vytrvalost přináší výsledky

Jakkoli jsou popsané cviky účinné, nejdůležitější je vytrvalost. Tedy nikoliv počet opakování cviku, které zvládnete udělat "na jeden zátah". Počítá se především pravidelnost, s jakou se dokážete posilování břišních svalů věnovat alespoň několik minut každý den.
Cvičit musíte několik týdnů, respektive měsíců, abyste viděli zřetelné výsledky. U mnohých lidí obvykle počáteční elán na posilování břicha vydrží jen pár dní a pak s pravidelným cvičením končí.
Ideální je, když si na cvičení vyhradíte pravidelný čas a stanovený harmonogram budete dodržovat. V takovém případě si můžete být jisti, že se výsledky určitě dostaví.